Jump to content
Age of History 3
Rodak Polak

Inwestowanie i zakres ataku

Recommended Posts

Myślę, że dobrze by było gdyby domyślnie ekonomia i efektywność ściągania podatków bardzo nieznacznie, ale jednak z każdym rokiem spadały, a korupcja rosła. W innym wypadku będzie można rozwinąć swój kraj do granic możliwości w kilka lat do maksimum przez co inwestycje byłyby stosowane tylko na początku gry, a później nie byłoby już w co inwestować. Gracz powinien mieć obowiązek inwestowania, żeby jego kraj nie upadł od korupcji, słabej ekonomii i niskiej efektywności ściągania podatków

Również powinien być jakiś system ograniczający wzrost liczby ludności, bo gdyby ludność rosła w nieskończoność byłoby to nierealistyczne. Wprowadzenie maksymalnego limitu ludności w prowincji jest jakimś rozwiązaniem, ale co jak się osiągnie ten limit w kilka lat w grze? Musi być wprowadzony do gry jakiś mechanizm redukujący liczbę ludności, bo myślę że choroby i wojny to za mało, ale mogę się mylić (ale w AoH2 było tak, że gracz był w stanie rozwinąć swój kraj tak, żeby mieć nawet po 200 tysięcy mieszkańców na prowincję, co przewyższało ludność na prowincję w państwach kontrolowanych przez AI 3,4 lub nawet 5-krotnie co trochę odbierało radość z gry. Z resztą podobnie jak inwestowanie przez AI ekonomii tylko w jedno miasto przez co były państwa z milionem ekonomii w jednej prowincji i 99 ekonomii w każdej innej prowincji 😕 )

Ja z ekonomią zrobiłbym tak, żeby spadała ona nie procentowo, ale liczbowo tak, żeby bez inwestowania po roku ekonomia w prowincji zmniejszała się się o 0,05, żeby efektywność ściągania podatków też spadało o 0,05 punktu procentowego na rok i korupcja, żeby też rosła o 0,05 punktu procentowego na rok, jeśli gracz nie będzie w nią inwestować

Mam też pytanie jak będzie działać zakres ataku? W niedawnym filmie jest pokazane, że w 2 linii do wyboru są łucznicy i trebusz przy czym łucznicy są 4 razy lepsi od trebusza. Dlaczego gracz miałbym wybrać trebusz skoro jest słabszy, a i ta i ta jednostka sięga do drugiej linii przeciwnika? A koszt jest taki sam. Chyba, ż trebusz ma większy bonus do oblężenia co byłoby logiczne, ale nie jest to pokazane na filmie, dlatego pytam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Age of History Games